Cyklodoprava a cykloturistika TSK

Blíži sa najväčší bicyklový festival na Slovensku. BikeFest opäť podporí aj TSK

 | 
28.04.2017
 
 
Blíži sa najväčší bicyklový festival na Slovensku. BikeFest opäť podporí aj TSK

Siedmy ročník Birell BikeFestu 2017 pomaly klope na dvere. Fanúšikovia cyklistiky si v bikeparku Kálnica prídu počas troch nabitých dní plných cyklistiky na svoje. Tešiť sa môžu na voľné jazdenie na všetkých tratiach v areáli bikeparku. Okrem toho na nich čaká viac ako 400 testovacích bicyklov rôznych značiek, vrátane noviniek či e-bikov. Trate preveria schopnosti riderov v jedenástich kategóriách. Už tretí rok sa najväčší bicyklový festival koná s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

Medzinárodnú účasť zabezpečia špičkoví rideri, ktorí predvedú svoje najlepšie skoky a polety v najextrémnejšej šou festivalu, ktorou je Garmin Slopestyle. Šou je súčasťou Freeride Mountain Bike World Tour už po tretíkrát. Nedeľa bude v bikeparku Kálnica patriť obľúbenému Kellys BikeFest maratónu. Minulý rok prilákal BikeFest 12 tisíc návštevníkov. Podarí sa organizátorom prekonať toto číslo?  

Birell BikeFest 2017 prinesie viaceré novinky

Najvyhľadávanejšia disciplína festivalu - CTM Enduro race sa tento rok stane súčasťou Stredoeurópskej enduro série. Organizátori v tomto ročníku pristúpili aj k rozšíreniu počtu kategórií na 23-km trati. Nezabudlo sa však ani na najmenších. Tí sa môžu zabaviť a vyskúšať si trate v Kenzel detskej zóne.

Pre všetkých návštevníkov, či už aktívne jazdia alebo nejazdia, bude pripravený bohatý sprievodný program, od živého hip-hopového koncertu v piatok večer po drum&bass tancovačku v sobotu. Vonkajšie kino Red Bull TV Cinema ponúkne možnosť pozrieť si najlepšie bikové filmy. Okrem toho mysleli organizátori aj na ponuku rozmanitých jedál, posilneného hygienického zázemia a pojazdnej práčovne Whirpool s chill out zónou.

Ak si chcete overiť svoje bikerské schopnosti v niektorej z 11 disciplín, prípadne si vyskúšať niektorý z testovacích modelov, registrácia účastníkov a rezervácia testovacích bicyklov je už na webovej stránke www.bikefest.sk v plnom prúde.

Od roku 2015 je Trenčiansky samosprávny kraj partnerom podujatia. Okrem toho, že sa ho pravidelne zúčastňuje aj trenčiansky župan Jaroslav Baška, verejnosť sa môže zastaviť aj pri stánku krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región. V ňom budú aj tento rok návštevníkom prezentované cyklistické atraktivity kraja, pripravené budú aj rozličné súťaže a zaujímavosti. TSK je totiž cyklistickým krajom. V súčasnosti župa pracuje na realizácii viacerých veľkých cyklistických projektov (medzi nimi napríklad i na výstavbe Vážskej cyklotrasy), podporuje projekt Vrchárskej koruny Trenčianska či je pravidelným účastníkom projektu Do práce na bicykli. Aj preto je TSK hrdý na to, že najväčší bicyklový festival sa koná práve na jeho území v obci Kálnica.   


Dokumenty na stiahnutie

Fotografie

Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_104941_resize Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_105003_resize Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_105102_resize

Videá

Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na Považí výrazne pokročila Prvý úsek Hornonitrianskej cyklomagistrály
Prvú časť Hornonitrianskej cyklomagistrály otvorili spoločnou jazdou Na dvoch kolesách už ochvíľu aj na hornej Nitre