Cyklodoprava a cykloturistika TSK

Do práce na bicykli bude počas júna jazdiť 30 župných zamestnancov

 | 
05.06.2024
 
 
Do práce na bicykli bude počas júna jazdiť 30 župných zamestnancov

Zažiť tlkot svojho mesta v duchu tohtoročného motta celoslovensky obľúbenej kampane Do práce na bicykli, ale tiež šetriť životné prostredie, sa aj tento rok rozhodli mnohí zamestnanci Trenčianskeho samosprávneho kraja. Do sedla bicykla naskočili v nových dresoch, ktoré počas nadchádzajúcich dní „prevetrajú“ po cyklotrasách v kraji hneď niekoľkokrát.

Zelená župa, ktorá sa v mnohých smeroch snaží znižovať svoju ekologickú stopu, patrí medzi stálice najúspešnejších krajov v rámci kampane. Predurčuje ju k tomu nielen pozitívny vzťah k životnému prostrediu, ale najmä aktívne budovanie cyklistickej infraštruktúry. Aj vďaka tomu môže bicykel vymeniť za auto tridsiatka župných zamestnancov zoskupených v 9 tímoch, už tradične medzi nimi nechýba ani župan. „Trenčianska župa sa do tejto národnej kampane zapája už 11 rokov, prvýkrát za župu jazdili len dva tímy, tento rok je to 9 tímov. Minulý rok sme ako Trenčiansky kraj ušetrili až 85 ton CO2 a znížili sme tak aj uhlíkovú stopu. Je to dobrý spôsob ako lepšie žiť, urobiť niečo pre svoje telo, ale aj psychicky si oddýchnuť,“ vysvetlil župan.

V stredu 5. júna 2024 oslávi Trenčianska župa ďalší sviatok, pre verejnosť bude o 10.00 h slávnostne otvorený ďalší úsek Vážskej cyklomagistrály vedúci od hranice so Žilinským samosprávnym krajom do Považskej Bystrice. „Ďalší, takmer 13 km úsek Vážskej cyklomagistrály vedúci z Púchova cez Belušu do Ladiec verejnosti slávnostne odovzdáme 17. júna 2024 o 12.00 h. Stretneme sa na začiatku úseku pri benzínovej pumpe, kde sa táto cyklotrasa napája na už vybudovaný úsek do kúpeľov v Nimnici. Pôjdeme smerom na Belušu až do Ladiec,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška. Tak čo? Trúfnete si ísť s nami? Ste srdečne vítaní!


Fotogaléria

Video

Do práce na bicykli bude počas júna jazdiť 30 župných zamestnancov

Zažiť tlkot svojho mesta v duchu tohtoročného motta celoslovensky obľúbenej kampane Do práce na bicykli, ale tiež šetriť životné prostredie, sa aj tento rok rozhodli mnohí zamestnanci Trenčianskeho samosprávneho kraja.