Cyklodoprava a cykloturistika TSK

Ekologické pracovné cesty na dvoch kolesách

 | 
06.02.2022
 
 
Ekologické pracovné cesty na dvoch kolesách

Zamestnanci Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) budú využívať na výkon svojej práce úplne nové bicykle s pomocným elektrickým pohonom.

Župa obstarala 5 bicyklov s elektrickým motorčekom za približne 8 tisíc eur. Bicykel má batériu plne integrovanú v spodnej rámovej rúre. O pohon sa stará stredový motor s torzným snímačom a krútiacim momentom až 80 Nm. V kombinácii s 500Wh batériou je ideálny na dlhé výjazdy po spevnených aj nespevnených cestách ľahšieho terénu. „Dojazd elektrobicykla je od 40 do 120 kilometrov, závisí to najmä od hmotnosti jazdca, profilu trate či poveternostných podmienok. Doba nabíjania je približne 6 hodín a naši zamestnanci ich budú využívať pri kontrole projektov, najmä cyklotrás, ale aj pri iných pracovných činnostiach,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška. Bicykle na cestách spoznáte aj vďaka logu Zelená župa.


Fotogaléria

Video

Zelená župa ešte zelenšia vďaka elektrobicyklom

Zamestnanci Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) budú môcť využívať na výkon svojej práce úplne nové bicykle s pomocným elektrickým pohonom.