Cyklodoprava a cykloturistika TSK

K cyklistom v drese Zelenej župy sa v projekte Do práce na bicykli pridal 5. tím

 | 
19.05.2017
 
 
K cyklistom v drese Zelenej župy sa v projekte Do práce na bicykli pridal 5. tím

Piaty tím Úradu TSK nesie názov Fantastická štvorka. Okrem neho šetrí životné prostredie za župný úrad aj tím Trenčiansky kraj, tím Trenčiansky región, Sustainable Green Team a tím Rýchle brzdy. „Som rád, že sa nám podarilo vytvoriť ešte jeden ďalší tím a že 20 zamestnancov Úradu sa rozhodlo počas mája nechať auto doma, šetriť životné prostredie a zároveň urobiť niečo aj pre seba,“ uviedol trenčiansky župan Jaroslav Baška, ktorý len z Dohnian do práce najazdí 45 kilometrov.

ilustracny

Do práce na bicykli župní zamestnanci jazdia napr. z Beckova, Bánoviec nad Bebravou či z Nemšovej alebo Borčíc. Celkovo dvadsať zamestnancov Úradu TSK sa práve zapojením do tejto cyklistickej iniciatívy naplno zžilo s hlavnou myšlienkou projektu Zelená župa, ktorou je ochrana životného prostredia. Na cestách môžete našich cyklistov stretnúť v cyklodresoch Zelenej župy, ktoré sa pre tento rok stali novinkou projektu.

Minulý rok najazdilo 16 zamestnancov v 4 tímoch spolu 6168,6 km. Či sa piatim tímom Úradu TSK v cyklodresoch Zelenej župy podarí prekonať toto číslo, sa dozvieme už o dva týždne. 


Dokumenty na stiahnutie

Fotografie

Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_104941_resize Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_105003_resize Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_105102_resize

Videá

Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na Považí výrazne pokročila Prvý úsek Hornonitrianskej cyklomagistrály
Prvú časť Hornonitrianskej cyklomagistrály otvorili spoločnou jazdou Na dvoch kolesách už ochvíľu aj na hornej Nitre