Cyklodoprava a cykloturistika TSK

Karpatský pretek kuriérov povedie aj Trenčianskym krajom

 | 
21.04.2023
 
 
Karpatský pretek kuriérov povedie aj Trenčianskym krajom

Jubilejný 40. ročník tohto profesionálneho cyklistického podujatia, určeného pre cyklistov v kategórii do 23 rokov, odštartuje v Budapešti, finišovať bude v Poľsku. Dve z piatich etáp sa uskutočnia na Slovensku, konkrétne druhá bude mať štartovaciu i cieľovú rovinku v Bánovciach nad Bebravou.

Zaujímavosťou je, že preteky vznikli s cieľom pripomínať si spoluprácu tajných kuriérskych skupín z pohraničných oblastí krajín V4, ktoré si počas II. svetovej vojny vymieňali dôležité informácie. „Ďakujem organizátorom pretekov, že neobišli Trenčiansky samosprávny kraj. Sme známi tým, že podporujeme cyklistiku, mladých ľudí, športovcov. Rovnako podporujeme aj výstavbu cyklotrás v kraji. Teší ma, že môžeme v rámci tohto ročníka ponúknuť cyklistom ubytovanie a stravu na internáte Strednej športovej školy v Trenčíne,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška. „V roku 2017 sa našich pretekov zúčastnil napríklad známy slovinský cyklista Tadej Pogačar, víťaz Tour de France. Pre najlepšieho cyklistu do 21 rokov sme pripravili zelený dres s erbom Trenčianskeho samosprávneho kraja, čím chcem zároveň poukázať na to, že Trenčianska župa je zelená župa,“ priblížil riaditeľ pretekov Tomasz Wójcik.

Po krajských cestách sa budú cyklisti premávať v nedeľu 30. apríla v rámci 2. etapy, ktorá bude mať 142 kilometrov, 5 horských a 3 šprintérske prémie.


Fotogaléria

Video

Karpatské preteky kuriérov

Jubilejný 40. ročník tohto profesionálneho cyklistického podujatia, určeného pre cyklistov v kategórii do 23 rokov, odštartuje v Budapešti, finišovať bude v Poľsku.