Cyklodoprava a cykloturistika TSK

Okolo Slovenska cez Trenčiansky kraj

 | 
14.09.2021
 
 
Okolo Slovenska cez Trenčiansky kraj

Už 15. septembra odštartuje 65. ročník Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Trasu pretekov tvoria 4 etapy, ktoré vedú cyklistov naprieč Slovenskom a opäť neobídu ani Trenčiansky kraj.

Hviezdy cyklistiky, medzi ktorými nebude chýbať ani Peter Sagan, môžete počas najbližšieho víkendu stretnúť hneď v dvoch mestách Trenčianskeho kraja. V sobotu Považskej Bystrici končí v poradí 3. etapa preteku, pričom v cieli nebude chýbať ani bohatý program. Pripravené sú cyklistické exhibície, tombola, regionálne umelecké súbory či koncert kapely Hudba z Marsu. Následne sa pretekári presunú do Trenčianskych Teplíc, kde v nedeľu veľkolepo odštartuje finálna etapa závodu

Práve v štartovacích a cieľových miestach sa môže verejnosť zúčastniť sprievodného podujatia Energia na kolesách. Návštevníci dostanú možnosť prejsť si na bicykli jednu z vybraných trás v okolí etapových miest. Na výber budú krátke trate pre rodiny s deťmi, ale aj trate náročnejšie.  Dôležité je absolvovať vybranú trasu do 26.9.2021 a na jej začiatku a konci nasnímať QR kód do aplikácie GoSlovakia. Zapojením sa do Energie na kolesách prispejete svojimi prejdenými kilometrami do symbolického obídenia Zeme. 

Pre tých, ktorí sa cyklistických pretekov nemôžu zúčastniť osobne, je pripravený televízny prenos na športovom kanály Eurosport. Podujatie sa koná s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja a krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región.

Zdroj: krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región

www.okoloslovenska.sk


Fotogaléria

Video

Pozvánka na 3. etapu Okolo Slovenska

Pozývame fanúšikov cyklistiky na 3. etapu Okolo Slovenska z Dolného Kubína do Považskej Bystrice (18. septembra 2021).

Pozvánka na 4. etapu Okolo Slovenska

Pozývame fanúšikov cyklistiky na 4. etapu Okolo Slovenska z Trenčianských Teplíc do Trnavy (19. septembra 2021).

Fotografie

Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_104941_resize Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_105003_resize Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_105102_resize

Videá

Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na Považí výrazne pokročila Prvý úsek Hornonitrianskej cyklomagistrály
Prvú časť Hornonitrianskej cyklomagistrály otvorili spoločnou jazdou Na dvoch kolesách už ochvíľu aj na hornej Nitre