Cyklodoprava a cykloturistika TSK

Projekt VKT má za sebou druhý hromadný cyklovýjazd. Prilákal takmer päťdesiatku cyklonadšencov

 | 
15.05.2017
 
 

Cyklovýjazd štartujúci spred Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) na vrch Nad Oborou (okres Trenčín) bol druhým spoločným výjazdom cyklistov v rámci cyklisticko-turistického projektu s názvom Vrchárska koruna Trenčianska (VKT). S nápadom vytiahnuť ľudí do prírody a spoznávať krásy Trenčianskeho kraja prišla trojica nadšencov cyklistiky – Radoslav Tilandy, Michal BartákPavol Babica. Inšpirovala ich Vrchárska koruna Valašska, projekt, ktorý 1. apríla odštartoval u našich bratov za hranicami už po piatykrát.

Druhý ročník VKT ako projektu zameraného na propagáciu krás Trenčianskeho kraja začal 10. apríla 2017. V deň oslobodenia Trenčína absolvovala päťdesiatka cyklistov nočný cyklovýjazd na hrad Beckov. Cieľom projektu je zdolať 20 vrcholov za 8 mesiacov, urobiť si s nimi selfie alebo tzv. svojku a nahrať ich do svojho profilu na vkt-bike.sk. Čas zdolania dvadsiatky kopcov sa pre tento rok presunul z konca októbra do konca novembra.

VKT vstúpila do svojho druhého ročníka ešte s jednou zmenou. Organizátori vybrali dvadsiatku vrcholov, rozhľadní, vysielačov a hradov zo všetkých 9 okresov Trenčianskeho kraja. Minulý rok bola väčšina kopcov v prihraničí s Českou republikou a Považím. Zapojiť sa do tohto unikátneho projektu môže v podstate ktokoľvek. „VKT je prioritne určená všetkým, ktorí majú radi pohyb, prednostne na bicykloch. Je však celoročnou záležitosťou, takže je aj pre chodcov, pre rodiny, pre psíčkárov, jednoducho pre všetkých, ktorí chcú spoznávať krásy Trenčianskeho kraja, prírodu, hrady, ale aj zvyky či ľudí,“ uviedol jeden z organizátorov VKT Radoslav Tilandy. Ten si spolu s ostatnými dvomi organizátormi prevzal z rúk trenčianskeho župana Jaroslava Bašku darček v podobe cyklodresu Zelenej župy.

Dvadsaťtrikilometrový úsek si spolu s ostatnými cyklistami prešiel aj predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, ktorý ocenil a vyzdvihol viaceré významy organizovania tohto projektu. „Som rád, že aj takýmto spôsobom sa podporuje rozvoj cestovného ruchu. Navyše urobíte niečo pre svoje zdravie, zrelaxujete sa, pozriete si kraj z rôznych kopcov a vrcholov. Chcem preto poďakovať organizátorom, že prišli s takouto myšlienkou, pretože Trenčiansky kraj je z každého kopca trošku iný. Takže, keď si to už vyšliapete na kopec hore, pozriete sa okolo a ste spokojní, že ste urobili niečo pre svoje zdravie,“ komentoval župan Jaroslav Baška s tým, že keď vám dôjdu sily, môžete bicykel do kopca potlačiť.     

Na účastníkov čakalo po zdolaní 657-metrového vrchu malé občerstvenie na Gazdovstve Uhliská. Tam po zdolaní kopca načerpali cyklisti sily. Boli medzi nimi aj deti, ktoré sa spolu s rodičmi rozhodli pre aktívne strávenie sobotného poludnia.        

Generálnym partnerom druhého ročníka projektu VKT je Trenčiansky samosprávny kraj. K hlavným partnerom patrí aj tento rok krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región.  


Dokumenty na stiahnutie

Fotogaléria

Fotografie

Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_104941_resize Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_105003_resize Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_105102_resize

Videá

Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na Považí výrazne pokročila Prvý úsek Hornonitrianskej cyklomagistrály
Prvú časť Hornonitrianskej cyklomagistrály otvorili spoločnou jazdou Na dvoch kolesách už ochvíľu aj na hornej Nitre