Cyklodoprava a cykloturistika TSK

Vážska cyklotrasa začína mať svoje kontúry, kraj začal šliapať do pedálov

 | 
09.05.2014
 
 

Vo štvrtok 8.5.2014 sa zástupcovia TSK a ďalší cyklonadšenci vybrali fyzicky si prejsť na bicykli  trasu a riešiť prípadné kolízne body projektu s pracovným názvom Vážska cyklotrasa. Predseda TSK Jaroslav Baška, Matej Tinka - cyklokoordinátor a Richard Hipča (všetci z tímu, ktorý sa zapojil aj do národného projektu Do práce na bicykli  za TSK)  sa vo svojom voľnom čase vybrali na prvú časť plánovanej cyklotrasy.  

Do pedálov začali šliapať na hranici so Žilinským samosprávnym krajom, t.j. na hrádzi Kočkovského kanála pri obci Plevník-Drieňové. Pokračovali cez mesto Považská Bystrica, trochu problémovejším úsekom cez Milochov a Nosice.

V meste Púchov je zámerom dopriať cyklistom cyklistickú lávku, aby plynule prešli ponad koryto rieky Váh a pokračovali po hrádzi a po vytvorenom systéme ochranných hrádzí. Na trase medzi Púchovom a Trenčínom je možnosť využitia viacerých železných mostov a odbočiek do priľahlých miest a obcí, ktoré je nutné v realizácii projektu vyznačiť cykloturistickým značením, aby sa cyklista mohol zorientovať a naplánovať cyklotrasu. Trasu ukončili v meste Trenčín, resp. v obci Zamarovce na Ostrove.

Predbežne sa celková dĺžka Vážskej cyklotrasy v TSK odhaduje na 100 km a mala by poskytovať zaujímavé športové vyžitie pre rodiny s deťmi, pre korčuliarov a všetkých, ktorí si radi odbehnú aj za kultúrnymi pamiatkami TSK, ktorých je na území kraja neúrekom. V najbližších týždňoch si zástupcovia TSK prejdú trasu od mesta Trenčín po Hornú Stredu k hranici  s Trnavským samosprávnym krajom.

V príjemný májový deň cyklisti prešli takmer 70 km od hranice so Žilinským krajom, k hranici Trnavského kraja ich čaká ešte cca 40 km. Trenčianska župa  ráta v rámci tohto projektu čerpanie prostriedkov z fondov EÚ.

Oddelenie komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK


Dokumenty na stiahnutie

Fotogaléria

Fotografie

Na koncovom úseku cyklomagistrály je rušno, pozrite si video z oficiálneho otvorenia - 20240605_PB_Cyklotrasa_046w Na koncovom úseku cyklomagistrály je rušno, pozrite si video z oficiálneho otvorenia - 20240605_PB_Cyklotrasa_058w Na koncovom úseku cyklomagistrály je rušno, pozrite si video z oficiálneho otvorenia - 20240605_PB_Cyklotrasa_062w

Videá

Na koncovom úseku cyklomagistrály je rušno, pozrite si video z oficiálneho otvorenia Najnovší úsek Vážskej magistrály prišli slávnostne otvoriť stovky cyklistov
Cyklistický úspech aj za našimi hranicami Do cyklistickej skladačky pribudol viac ako 10km úsek