Cyklodoprava a cykloturistika TSK

Vážska cyklotrasa začína mať svoje kontúry, kraj začal šliapať do pedálov

 | 
09.05.2014
 
 

Vo štvrtok 8.5.2014 sa zástupcovia TSK a ďalší cyklonadšenci vybrali fyzicky si prejsť na bicykli  trasu a riešiť prípadné kolízne body projektu s pracovným názvom Vážska cyklotrasa. Predseda TSK Jaroslav Baška, Matej Tinka - cyklokoordinátor a Richard Hipča (všetci z tímu, ktorý sa zapojil aj do národného projektu Do práce na bicykli  za TSK)  sa vo svojom voľnom čase vybrali na prvú časť plánovanej cyklotrasy.  

Do pedálov začali šliapať na hranici so Žilinským samosprávnym krajom, t.j. na hrádzi Kočkovského kanála pri obci Plevník-Drieňové. Pokračovali cez mesto Považská Bystrica, trochu problémovejším úsekom cez Milochov a Nosice.

V meste Púchov je zámerom dopriať cyklistom cyklistickú lávku, aby plynule prešli ponad koryto rieky Váh a pokračovali po hrádzi a po vytvorenom systéme ochranných hrádzí. Na trase medzi Púchovom a Trenčínom je možnosť využitia viacerých železných mostov a odbočiek do priľahlých miest a obcí, ktoré je nutné v realizácii projektu vyznačiť cykloturistickým značením, aby sa cyklista mohol zorientovať a naplánovať cyklotrasu. Trasu ukončili v meste Trenčín, resp. v obci Zamarovce na Ostrove.

Predbežne sa celková dĺžka Vážskej cyklotrasy v TSK odhaduje na 100 km a mala by poskytovať zaujímavé športové vyžitie pre rodiny s deťmi, pre korčuliarov a všetkých, ktorí si radi odbehnú aj za kultúrnymi pamiatkami TSK, ktorých je na území kraja neúrekom. V najbližších týždňoch si zástupcovia TSK prejdú trasu od mesta Trenčín po Hornú Stredu k hranici  s Trnavským samosprávnym krajom.

V príjemný májový deň cyklisti prešli takmer 70 km od hranice so Žilinským krajom, k hranici Trnavského kraja ich čaká ešte cca 40 km. Trenčianska župa  ráta v rámci tohto projektu čerpanie prostriedkov z fondov EÚ.

Oddelenie komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK


Dokumenty na stiahnutie

Fotogaléria

Fotografie

Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_104941_resize Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_105003_resize Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_105102_resize

Videá

Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na Považí výrazne pokročila Prvý úsek Hornonitrianskej cyklomagistrály
Prvú časť Hornonitrianskej cyklomagistrály otvorili spoločnou jazdou Na dvoch kolesách už ochvíľu aj na hornej Nitre