Cyklodoprava a cykloturistika TSK

Výstava Region Tour Expo v Trenčíne otvorila svoje brány návštevníkom. Nové brožúry a cyklomapu Trenčianskeho kraja pokrstila KOCR Trenčín región.

 | 
13.05.2017
 
 

V areáli Expo center v Trenčíne otvorili 6. ročník výstavy cestovného ruchu Region Tour Expo 2017. Spoločne s výstavou sa už piatykrát uskutočňuje aj výstava Torty a svet pečenia a druhýkrát špecializovaná výstava Chuť Slovenska.

Slávnostne otvoriť výstavu, ktorá ponúka množstvo zaujímavých cestovateľských inšpirácií pre všetky vekové kategórie prišli obaja podpredsedovia Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jozef Trstenský a Richard Takáč. Spoločnosť im robila poslankyňa Zastupiteľstva TSK Kvetoslava Hejbalová a predseda krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región (KOCR TN) Juraj Gerlici. „Náš kraj je pekný, má bohatú históriu, krásnu prírodu, dobrých ľudí a kvalitné služby. Je preto nevyhnutné všetky tieto krásy propagovať. V súčasnej dobe má cestovný ruch veľký význam aj vzhľadom na to, čo sa vo svete deje. To dáva príležitosť Slovákom prebádať krásy Slovenska,“ povedal podpredseda TSK Jozef Trstnenský.

Tradičným a dôležitým účastníkom výstavy je krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región, ktorá sa tento rok stala odborným garantom výstavy Region Tour Expo. Táto pomerne mladá organizácia, ktorá v máji oslavuje 2. výročie svojho vzniku, predstavila na výstave nové propagačné brožúry o Trenčianskom kraji, ktoré sa venujú jednotlivým regiónom kraja. V brožúrach o hornej Nitre, hornom Považí, Myjave a Trenčíne a okolí môžete nájsť najkrajšie turistické zaujímavosti, hrady, zámky, zrúcaniny, kaštiele a iné prírodné krásy či možnosti športového využitia. Okrem brožúr KOCR TN región pokrstila aj novú cyklomapu Trenčianskeho kraja, ktorá mapuje cykloturistické trasy v celom Trenčianskom kraji.

Slávnostne uviesť do života prišiel nové brožúry a cyklomapy osobne predseda TSK Jaroslav Baška. „Musím pochváliť krajskú organizáciu cestovného ruchu Trenčín región za to, že za krátke obdobie svojej existencie sa jej podarilo naozaj veľa dosiahnuť. Je to vidieť na raste návštevníkov v kraji, keď medziročne sa počet návštevníkov zvýšil o 17% a počet prenocovaní o 15 %. Je to aj vďaka práci krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región. Kraj má naozaj čo ukázať, či sú to hrady, zámky alebo krásna príroda,“ uviedol trenčiansky župan.

Výstava Region Tour Expo každoročne vytvára vhodný priestor pre prezentáciu destinácií a produktov cestovného ruchu jednotlivých regiónov, možnosti voľnočasových aktivít, ubytovania, zaujímavostí, pamiatok a gastronómie. Prírodné krásy a kultúrne pamiatky tento rok prišli predstaviť aj Trnavský samosprávny kraj, KOCR Žilinský turistický kraj, Banskobystrický samosprávny kraj. Zaujímavé miesta Čiech a Moravy predstavovala Česká centrála cestovného ruchu a moravských centrál. Výstavu spestrila aj prezentácia Indonézskej republiky, ktorá predstavila najnavštevovanejšie miesta i tradičné tance.


Dokumenty na stiahnutie

Fotogaléria

Fotografie

Na koncovom úseku cyklomagistrály je rušno, pozrite si video z oficiálneho otvorenia - 20240605_PB_Cyklotrasa_046w Na koncovom úseku cyklomagistrály je rušno, pozrite si video z oficiálneho otvorenia - 20240605_PB_Cyklotrasa_058w Na koncovom úseku cyklomagistrály je rušno, pozrite si video z oficiálneho otvorenia - 20240605_PB_Cyklotrasa_062w

Videá

Na koncovom úseku cyklomagistrály je rušno, pozrite si video z oficiálneho otvorenia Najnovší úsek Vážskej magistrály prišli slávnostne otvoriť stovky cyklistov
Cyklistický úspech aj za našimi hranicami Do cyklistickej skladačky pribudol viac ako 10km úsek