Cyklodoprava a cykloturistika TSK

Jedinečná cyklotrasa bude čoskoro oficiálne sprístupnená cyklistom a širokej verejnosti

 | 
19.05.2020
 | 
Na bicykli po stopách histórie: Nemšová – Trenčín
 
 
Jedinečná cyklotrasa bude čoskoro oficiálne sprístupnená cyklistom a širokej verejnosti

Pred samotným slávnostným otvorením sa po novej 11,4 kilometrov dlhej cyklotrase vedúcej od Trenčianskeho hradu popri pútnickom mieste Skalka nad Váhom až do Nemšovej previezol aj trenčiansky župan, ktorý si osobne prišiel skontrolovať, ako prebiehajú dokončovacie práce.

V priebehu jarných mesiacov sa dobudoval gabiónový oporný múr a boli dokončené posledné úseky cyklotrasy položením finálnej vrstvy asfaltov. Upravený bol aj terén v okolí cyklotrasy, vrátane náhradnej výsadby. „Prešiel som si celú cyklotrasu, ktorá je v súčasnosti už kompletne vyasfaltovaná. V najbližších dňoch prebehnú finálne úpravy na lávkach cez potok Súčanka i rieku Vlára, osádzať sa začnú mobiliáre s prístreškami, bezpečnostné prvky a tiež dopravné a cykloturistické značenia. Dorobiť sa bude musieť aj zábradlie na úseku pod Skalkou. Ak sa počas kolaudácie nevyskytnú ďalšie nedostatky, do konca mája by mohla byť cyklotrasa právoplatne skolaudovaná. Slávnostne otvorená by tak mohla byť v pôvodnom termíne, a to 1. júna 2020,povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška.

Na cyklotrase budú umiestnené aj informačné tabule, 4 servisné cyklostojanyinteligentná lavička. Unikátnu cyklotrasu buduje Trenčianska župa spoločne s českým mestom Brumov – Bylnice v rámci medzinárodného projektu Na bicykli po stopách histórie, ktorý je financovaný z programu spolupráce Interreg V-A SK-CZ.

Aj keď cyklotrasa ešte pre verejnosť nie je oficiálne sprístupnená, už teraz ju využíva množstvo cyklistov, korčuliarov i rodiny s deťmi. Všetci spoločne sa zhodujú, že vybudovať cyklotrasu na tomto mieste bol skvelý nápad.


Fotogaléria

Video

Kontrolný deň na cyklotrase - Na bicykli po stopách histórie, 7. mája 2020

Všetky ukončené i prebiehajúce práce si prišiel osobne prezrieť predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja.