Cyklodoprava a cykloturistika TSK

Na dvoch kolesách už ochvíľu aj na hornej Nitre

 | 
14.09.2023
 | 
úsek 2: Cyklotrasa mesta Partizánske – I. etapa
 
 
Na dvoch kolesách už ochvíľu aj na hornej Nitre

Do finále sa blížia aj práce na prvej časti Hornonitrianskej cyklomagistrály – úseku, ktorý spojí Partizánske a Šimonovany. Cyklochodník dlhý 4,62 km si prešiel župan na bicykli, cieľ bol jasný, vychytať posledné chybičky.

Aktuálne je stavba na 90% hotová. Menšie zdržanie spôsobilo pozastavenie prác z dôvodu schválenia dodatku riadiacim orgánom. „Pozreli sme si veci, ktoré je ešte potrebné dokončiť, a tiež nejaké chyby. Budeme čakať návrh riešenia, ako na cca 100 m cyklotrasy tieto defekty odstrániť. Rovnako ešte chýba určenie dopravného značenia, chceme, aby sa začalo papierovo vybavovať čo najskôr. Následne bude možné urobiť vodorovné a zvislé dopravné značenie a dokončiť drobnosti na odpočívadlách,“ informoval počas kontrolného dňa trenčiansky župan Jaroslav Baška. Dodatok, ktorý je aktuálne na schválení rieši naviac práce súvisiace so stabilizáciou podložia, odstránením torza starého mosta či výmenou plechov na rekonštruovanej lávke. Cena diela by po jeho schválení presiahla 1,5 mil. eur. Ani na tejto cyklotrase nebude chýbať mobiliár, ktorý tvoria dva drevené altánky, stojany na bicykle, smetné koše, lavičky či servisné stojany. Zhotoviteľ i investor však opätovne upozorňujú, že i keď je cyklotrasa takmer hotová, nie je skolaudovaná. Ide stále o stavbu, pohyb po nej je preto len na vlastné riziko.


Fotogaléria

Video

Na dvoch kolesách už ochvíľu aj na hornej Nitre

Do finále sa blížia aj práce na prvej časti Hornonitrianskej cyklomagistrály – úseku, ktorý spojí Partizánske a Šimonovany.

Fotografie

Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_104941_resize Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_105003_resize Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_105102_resize

Videá

Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na Považí výrazne pokročila Prvý úsek Hornonitrianskej cyklomagistrály
Prvú časť Hornonitrianskej cyklomagistrály otvorili spoločnou jazdou Na dvoch kolesách už ochvíľu aj na hornej Nitre