Cyklodoprava a cykloturistika TSK

Novú cyklotrasu lemujú infopanely

 | 
25.04.2021
 | 
úsek: Nové Mesto nad Váhom - Trenčín
 
 
Novú cyklotrasu lemujú infopanely

Na novovybudovanom úseku Vážskej cyklomagistrály medzi Trenčínom a Novým Mestom nad Váhom sa dozviete možno aj to, čo ste ešte nevedeli. Vďaka infopanelom spoznáte nielen krásy Trenčianskeho kraja, ale získate aj dôležité informácie ohľadom zásad správania sa na cyklotrase.

Na každom paneli je umiestnená tabuľa, ktorá ponúka cyklistickej verejnosti všeobecné informácie o Vážskej cyklomagistrále a zároveň presnejšie popisuje charakter konkrétneho úseku. Druhá strana je venovaná prevažne hradom a pamiatkam v blízkosti cyklotrasy. „Na jednej z tabúľ nájdu cyklisti obrysovú mapu s vyznačenými atraktivitami Trenčianskeho samosprávneho kraja. Štyri tabule boli navyše obohatené populárno-vedeckými poznatkami o pozitívnom vplyve cyklodopravy na ochranu ovzdušia,“ uviedla Katarína Holá z Odboru regionálneho rozvoja TSK.

Projekt vďaka svojmu charakteru prispieva k podpore bezpečnej a ekologickej dopravy. Výstavba tohto úseku bola podporená z prostriedkov Integrovaného regionálneho operačného programu.


Fotografie

Otvorte s nami ďalších 10 km vážskej cyklomagistrály! - CYK_PB_ZSK_otvorenie_web_FB-01 Otvorte s nami ďalších 10 km vážskej cyklomagistrály! - 20230803_TSK_094 Otvorte s nami ďalších 10 km vážskej cyklomagistrály! - 20230803_TSK_045

Videá

Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na Považí výrazne pokročila Prvý úsek Hornonitrianskej cyklomagistrály
Prvú časť Hornonitrianskej cyklomagistrály otvorili spoločnou jazdou Na dvoch kolesách už ochvíľu aj na hornej Nitre