Cyklodoprava a cykloturistika TSK

Spoločnou jazdou otvoríme cyklotrasu už 28. júna

 | 
20.06.2021
 | 
úsek: Nové Mesto nad Váhom - Trenčín
 
 
Spoločnou jazdou otvoríme cyklotrasu už 28. júna

Nové Mesto nad Váhom a Trenčín spojila novovybudovaná cyklotrasa, verejnosti ju Trenčianska župa oficiálne odovzdá posledný júnový pondelok. 

Slávnostné otvorenie viac ako 21 kilometrového úseku Vážskej cyklomagistrály sa uskutoční v pondelok 28. júna 2021 o 10.00 h. Štartujeme v Novom Meste nad Váhom na mieste, kde sme cyklistickej verejnosti pred 3 rokmi odovzdali prvý úsek Vážskej cyklomagistrály - 48°44'49.4"N 17°51'02.0"E. Pre verejnosť je pripravený kultúrny program v podaní Detského folklórneho súboru Čakanka. Štartovacie miesto budú lemovať aj stanovištia so súťažnými úlohami zameranými na cyklistiku či životné prostredie. V jednom z nich môžu tí najmenší absolvovať kurz správneho cyklistu, po ktorom dostanú od príslušníka Policajného zboru preukaz zodpovedného cyklistu.

aktuality/otvorenie_NM-TN/cyklotrasa.png alt="otvorenie cyklotrasy NM - TN" />

Pelotón na čele s trenčianskym županom Jaroslavom Baškom vyrazí spoločnou cyklojazdou z Nového Mesta nad Váhom do krajského mesta Trenčín, jeho súčasťou budú okrem primátorov a starostov okolitých miest a obcí, cez kataster ktorých cyklotrasa vedie, aj študenti a tréneri Strednej športovej školy Trenčín.

aktuality/otvorenie_NM-TN/Kontrolny_den_-_jul_2020__9_.JPG alt="otvorenie cyklotrasy NM - TN" />

S výstavbou najdlhšieho úseku 100-km dlhého cyklistického veľdiela na Považí začala župa v júni 2020, financovaný bol z prostriedkov Integrovaného regionálneho operačného programu a Trenčianskeho samosprávneho kraja. Na trase sú umiestnené tri odpočívadlá s prístreškami, pridanou hodnotou sú aj infopanely, ktoré približujú krásy Trenčianskeho kraja i dôležité informácie týkajúce sa zásad správania na cyklotrase.     

Tešíme sa na stretnutie s vami na dvoch kolesách!


Video

Spoločnou jazdou otvoríme cyklotrasu už 28. júna

Nové Mesto nad Váhom a Trenčín spojila novovybudovaná cyklotrasa, verejnosti ju Trenčianska župa oficiálne odovzdá posledný júnový pondelok.