Cyklodoprava a cykloturistika TSK

Trenčín s Novým Mestom nad Váhom prepojil ďalší úsek Vážskej cyklomagistrály

 | 
14.12.2020
 | 
úsek: Nové Mesto nad Váhom - Trenčín
 
 
Trenčín s Novým Mestom nad Váhom prepojil ďalší úsek Vážskej cyklomagistrály

V poradí tretí vybudovaný úsek Vážskej cyklomagistrály sa napája na už existujúcu cyklotrasu medzi Hornou Stredou a Novým Mestom nad Váhom. Postaviť sa ho podarilo v kratšom čase, ako župa plánovala.

Stavebné práce na cyklotrase začali v júni tohto roku, ukončené boli v posledný novembrový deň. Na jej vybudovanie využil kraj finančné prostriedky z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), pričom sám projekt spolufinancoval 5%-ami. „Náklady na výstavbu 21,2 kilometra dlhej cyklotrasy predstavujú 4,24 mil. eur. Súčasťou cyklochodníka sú 3 odpočívadlá s prístreškami, stolom a lavičkami. Pri jednom odpočívadle sa nachádza tiež cyklostojan a infopanel. Na trase je umiestnený aj ďalší mobiliár a dva sčítače dopravy,“ povedala vedúca Odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK Martina Lamačková.

Nová cyklotrasa výrazne prispeje k podpore bezpečnej a ekologickej dopravy v regióne. Vďaka prepojeniu priemyselných parkov v Novom Meste nad Váhom a Trenčíne budú môcť obyvatelia priľahlých obcí dochádzať do práce na bicykli. „V súčasnosti čakáme na ukončenie kolaudačného konania, po ktorom bude môcť verejnosť cyklotrasu využívať,“ doplnila Lamačková.


Fotografie

Otvorte s nami ďalších 10 km vážskej cyklomagistrály! - CYK_PB_ZSK_otvorenie_web_FB-01 Otvorte s nami ďalších 10 km vážskej cyklomagistrály! - 20230803_TSK_094 Otvorte s nami ďalších 10 km vážskej cyklomagistrály! - 20230803_TSK_045

Videá

Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na Považí výrazne pokročila Prvý úsek Hornonitrianskej cyklomagistrály
Prvú časť Hornonitrianskej cyklomagistrály otvorili spoločnou jazdou Na dvoch kolesách už ochvíľu aj na hornej Nitre