Cyklodoprava a cykloturistika TSK

Trenčín s Novým Mestom nad Váhom prepojil ďalší úsek Vážskej cyklomagistrály

 | 
14.12.2020
 | 
úsek: Nové Mesto nad Váhom - Trenčín
 
 
Trenčín s Novým Mestom nad Váhom prepojil ďalší úsek Vážskej cyklomagistrály

V poradí tretí vybudovaný úsek Vážskej cyklomagistrály sa napája na už existujúcu cyklotrasu medzi Hornou Stredou a Novým Mestom nad Váhom. Postaviť sa ho podarilo v kratšom čase, ako župa plánovala.

Stavebné práce na cyklotrase začali v júni tohto roku, ukončené boli v posledný novembrový deň. Na jej vybudovanie využil kraj finančné prostriedky z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), pričom sám projekt spolufinancoval 5%-ami. „Náklady na výstavbu 21,2 kilometra dlhej cyklotrasy predstavujú 4,24 mil. eur. Súčasťou cyklochodníka sú 3 odpočívadlá s prístreškami, stolom a lavičkami. Pri jednom odpočívadle sa nachádza tiež cyklostojan a infopanel. Na trase je umiestnený aj ďalší mobiliár a dva sčítače dopravy,“ povedala vedúca Odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK Martina Lamačková.

Nová cyklotrasa výrazne prispeje k podpore bezpečnej a ekologickej dopravy v regióne. Vďaka prepojeniu priemyselných parkov v Novom Meste nad Váhom a Trenčíne budú môcť obyvatelia priľahlých obcí dochádzať do práce na bicykli. „V súčasnosti čakáme na ukončenie kolaudačného konania, po ktorom bude môcť verejnosť cyklotrasu využívať,“ doplnila Lamačková.


Fotografie

Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_104941_resize Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_105003_resize Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na považí výrazne pokročila - 20231016_105102_resize

Videá

Výstavba ďalšieho úseku cyklotrasy na Považí výrazne pokročila Prvý úsek Hornonitrianskej cyklomagistrály
Prvú časť Hornonitrianskej cyklomagistrály otvorili spoločnou jazdou Na dvoch kolesách už ochvíľu aj na hornej Nitre