Cyklodoprava a cykloturistika TSK

Unikátna medzinárodná cyklotrasa z dielne Trenčianskej župy je otvorená pre verejnosť, takto vyzerá!

 | 
03.06.2020
 | 
Na bicykli po stopách histórie: Nemšová – Trenčín
 
 
Unikátna medzinárodná cyklotrasa z dielne Trenčianskej župy je otvorená pre verejnosť, takto vyzerá!

Prvý jún sa do povedomia cyklistickej verejnosti vryje do pamäti otvorením cyklotrasy, ktorá vznikla v rámci cezhraničného projektu Na bicykli po stopách histórie. Spoznať prírodu a kultúrne pamiatky na slovenskej i českej strane hranice od dnešného dňa môžu všetci milovníci dvoch kolies, a to vďaka spoločnému projektu Trenčianskej župy a mesta Brumov-Bylnice.

Vybudovať toto jedinečné dielo sa podarilo vďaka financiám z Programu spolupráce INTERREG V-A SK-CZ 2014 – 2020. Investičné náklady na stavebnú časť na slovenskej strane dosiahli sumu takmer 2,5 mil. eur, pričom spolufinancovanie zo strany TSK je vo výške 5%. „Symbolika tejto cyklotrasy je v tom, že spája nielen dva štáty, dva kraje a dva hrady, ale hlavne dobrých ľudí. Chcem preto poďakovať všetkým, ktorí boli pri jej zrode alebo sa podieľali na realizácii tohto projektu,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška.


Fotogaléria

Video

Na bicykli po stopách histórie - unikátna medzinárodná cyklotrasa krátko pred otvorením

Výstavba časti cyklotrasy v rámci medzinárodného projektu Na bicykli po stopách histórie, ktorá ide za Trenčianskym samosprávnym krajom, sa blíži do finále.