Cyklodoprava a cykloturistika TSK

V Trenčianskom kraji vzniká unikátny cyklomost

 | 
02.10.2023
 | 
úsek: Ladce - Púchov
 
 
V Trenčianskom kraji vzniká unikátny cyklomost

Práce na nových úsekoch cyklotrás v kraji napredujú. V rámci Vážskej cyklomagistrály sa naplno pracuje na úseku dlhom takmer 13 km, ktorý prepojí Ladce a Púchov. Jeho súčasťou je nová lávka pre cyklistov ponad rieku Váh. Práve tá bude jedinečným prvkom na celej 100 km dlhej cyklistickej tepne kraja.

Cyklomost s dĺžkou viac ako 91 m bude spájať obec Beluša s Lednickými Rovňami. Práce na samotnom osadení mostnej konštrukcie začali približne pred týždňom. Oceľová nosná konštrukcia bola na stavbu dodaná vrátane povrchových úprav a pochôdznej vrstvy. Aktuálne je hotová približne 1/3 konštrukcie, no ešte nie je zavesená na oceľových lanách. V celej kráse by mala byť dokončená do 20. októbra 2023. No už teraz púta pozornosť okoloidúcich, veď posúďte sami.


Fotogaléria

Fotografie

Príďte sa v pondelok previezť po novej cyklotrase - CYK_LA_PU_otvorenie_web_FB-01 Príďte sa v pondelok previezť po novej cyklotrase - TSK_cyklomagistrala_Ladce_Puchov_mini-3 Príďte sa v pondelok previezť po novej cyklotrase - TSK_cyklomagistrala_Ladce_Puchov_mini-6

Videá

Cyklistický úspech aj za našimi hranicami Do cyklistickej skladačky pribudol viac ako 10km úsek
Do práce na bicykli bude počas júna jazdiť 30 župných zamestnancov Otvorte s nami ďalších 10 km Vážskej cyklomagistrály!